Otel Tatili ve Villa Tatili Arasındaki Farklar Nelerdir?

Otel Tatili ve Villa Tatili Arasındaki Farklar

Siz değerli ziyaretçilerimizin otel tatili ve villa tatili arasındaki farklar konusunda kafanızdaki soruları silmek istiyoruz.

Günümüzde pek çok misafirimiz bu iki tatil seçeneği arasındaki farklılıkları bizlere soruyor ve avantajlarını öğrenmek istiyor. Malum tatil her ne kadar ihtiyaç olsa da maliyetli bir planlama sürecidir. Bu yüzden doğru tercihi yapmak ve uygun fiyatları bulmak oldukça önemlidir.

Bu yazımız ile sizlerin kafasındaki tüm soru işaretlerini yok etmek ve en güzel tatilin hangisi olduğu konusunda sizlerin doğru tercihi yapmasını sağlamak istiyoruz.

Otel Tatili Nedir?

Tatil denilince hepimizin aklına önce oteller gelmektedir. Oteller belirli imkânları hazır olarak müşterilerine sunan, oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon gibi seçenekleri olan, havuzu ve kendine ait plajı olan, belirli bir ücret karşılığında müşterilerine oda tahsis eden tatil kuruluşlarıdır.

Otel tatili yaparken belirli bir dönem boyunca odalarınızı kiralarsınız. Odalar genelde tek, çift ve aile için olmak üzere 3 çeşitlidir. Ayrıca odalarda klima, televizyon ve mini bar gibi bazı standart özellikler bulunmaktadır. Odalar her müşterinin ayrılmasının ardından temizlenerek sonraki müşteriye hazır hale getirilir.

Oteller özellikle yoğun müşteri sayısı yüzünden gürültülü ortamlardır. Tatilde kafa dinlemek ve rahat etmek isterken tam bir keşmekeşin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Hatta yan oda yüzünden bile tatiliniz zehir olabilir.

Havuz kullanımında kimi zaman sıra bulamadığınız olmuştur mutlaka. Bu şekilde çok kişinin kullandığı havuzların kirlilik oranı insan yoğunluğu ile paralel olarak artmaktadır. Havuzların gün sonunda klorlanması dahi bu durumu değiştirememektedir.

Temizlik açısından otel tatili ve villa tatili arasındaki farklar yine ön plandadır. İnsan sirkülasyonunun fazlalığından ötürü sürekli olarak temizlik yapılması ve bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir. Otel çalışanlarının bir anlık dalgınlığı sizlere temiz olmayan ortamlarda tatil işkencesi yaşatabilir.

Otel yemekhanelerinde otel tatili ve villa tatili arasındaki farklar yine açıkça görülmektedir. Yüzlerde kişiye hazırlanan yemeklerin miktarının fazlalığı, aynı oranda pişmiş yemekleri bulamamanıza ya da erken saatte gitmediğiniz takdirde yemek dahi bulamamanıza sebebiyet verebilir.

Villa Tatili Nedir?

Villalar özellikle tatili ailesi ile birlikte geçirmek, evinin rahatını yaşamak, kendi yemeğini hazırlamak ve daha sakin bir ortamda daha temiz bir ortamda kaliteli tatil yapmak isteyen misafirlerimizin ilk tercihidir.

Villa tatili, evinizin konforunda, size özel temizlenmiş ve hazırlanmış, kiralandığı dönem içinde sadece sizin kullanacağınız ve tüm imkânları ile size sunulan alanlarda yapılan bir tatil türüdür. Son zamanlarda oldukça ilgi gören bu tatil çeşidi sayesinde misafirlerimiz sanki evlerinden hiç ayrılmamışçasına bir konfor ile tatillerini yapmaktadırlar.

Villaların evden bir farkı yoktur. Bu sebeple kişiler yâda aileler yemek ihtiyaçlarını kendileri villanın mutfağını kullanarak sağlıklı ve istedikleri gibi karşılarlar. Bu da hem size hem de ailenize sağlıklı bir tatilin kapısını açar.

İhtiyaca göre 2,4,8 ve 10 kişilik olacak şekilde kiralanabilen villalar tüm kültürlere uygun olarak çeşitlendirilmiştir. Örneğin muhafazakâr ailelerimiz için korunaklı ve dış dünyadan uzak huzur dolu bir tatil imkânı sunarken, ihtiyaca göre site içinde yâda özel bahçeli villalar da bulunmaktadır.

Otel odalarına sıkışıp kalmak istemeyen tüm ailelerin öncelikli tercihi villa kiralamaktır. Ayrıca otellerde bulamayacağınız sessiz ve huzurlu ortamı, sadece size özel ve sizin girebileceğiniz havuzu, geniş bahçesinde yapabileceğiniz mangal keyfini vaat ediyoruz villa tatili ile sizlere. Gelin avantajlı fiyatlarımız, tercih ve ihtiyaçlarınıza uygun villayı birlikte bulalım. Böylece siz ve aileniz eşsiz bir tatil deneyimi yaşayın.

Sizde ailenizle ve sevdiklerinizle huzurlu ve mutlu bir tatil istiyorsanız hemen web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize en uygunkiralık villaseçenekleri arasından seçiminizi yapabilir tatilinizi unutulmaz bir anı haline getirebilirsiniz.

Favorilerim

    Favoriler(0)