Ölüdeniz Plajları – Ölüdeniz’de Denize Girilecek Harika 11 Plaj

Ölüdeniz’de Denize Girilecek Harika 11 Plaj | BirebirvillaÖlüdeniz Plajları – Ölüdeniz’de Denize Girilecek Harika 11 Plaj

Ege Denizi’nin muhteşem kıyılarından Muğla, yaz turizminin önemli merkezlerindendir. Ülkemizde her yaz birbirinden güzel plajlarıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Ulaşımın kolay olması, yemyeşil doğası, mis gibi havası ve tertemiz deniziyle yaz tatili için tercih edilebilir. Muğla denizi denince akla ilk gelen rotalardan biri de Ölüdeniz plajıdır. Masmavi denizi, tertemiz plajları ve kumsallarıyla yaz tatili için harika bir rotadır. Sadece plajlarıyla değil gezilecek yerleri ve yapılacak aktiviteleriyle de cazip hale gelir. Ölüdeniz sahili denize girmek isteyenler için ülkemizin en temiz sahillerinden biridir. Birbirinden güzel plajlarıyla mavinin ve yeşilinin en güzel tonlarını barındıran FethiyeÖlüdeniz plajı her yaz misafirleri ağırlamaya devam ediyor. Denize girebileceğiniz 11 harika plajı yazımızda birlikte keşfedelim. Eşsiz güzellikteki plajlarını gezerken Fethiye günlük kiralık villa imkanlarını kullanarak konaklama yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Plajları

Muğla’nın göz bebeği Ölüdeniz plajı yaz turizmi boyunca yoğun ilgi gören yerlerdendir. Fethiye Ölüdeniz plajı Muğla’nın en bilinen plajlarındandır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık ve yoğundur. Kumburnu plajı, Kelebekler Vadisi, Kabak Plajı, Katrancı Plajı, Kabak Plajı, Belcekız Plajı, Kıdrak Plajı, Kuleli Plajı, Günlüklü Plajı, Karaot Plajı, İnlice Plajı, Help Plajı, Çalış Plajı, The Bay ve Patara Plajı denize girmek isteyenler için uygun noktalardır. Birbirinden güzel plajlarda güneşin ve kumun tadını çıkarabilir, masmavi sularında serinleyebilirsiniz. Sahillerin temizliği, denizin maviliği ve doğanın muazzamlığı içerisinde yaz tatilinin keyfini doyasıya çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Kumburnu Plajı

kumburnu

Fethiye Ölüdeniz Plajı denince akla gelen ilk plajdır. Merkez plaj olan Kumburnu en kalabalık plajlardan biridir. Uzunca taşlık ve kumsal bölgelerden oluşan Kumburnu sivri çıkıntı şeklindedir. Ölüdeniz Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan plaj Merkez’de yer aldığı için kalabalıktır. Lagün yapıda olan kısmında deniz sakin ve dalgasızdır ancak uzun plaj kısmında deniz derinleşir. Masmavi renkteki temiz suyu ile Fethiye Ölüdeniz sahilinin en güzel noktalarındandır. Plaj içerisinde şezlong, şemsiye ve yemek ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur. Yine de kendi imkanlarınızı yanınızda götürerek faydalanabilirsiniz.

Belcekız Plajı

belcekiz plaji

Ölüdeniz plajının keyfi sadece merkez plajlarda değil çevre koylarda da çıkarılıyor. Ölüdeniz halk plajları içerisinde yer alan Belcekız plajı el değmemiş güzelliği ve ücretsiz olmasıyla tercih edilen plajlar arasında geliyor. Turkuaz renkli berrak suları, sakin denizi ve tertemiz kumsalıyla kendine hayran bırakıyor. Geniş ve uzun kumsalıyla aynı zamanda yamaç paraşütçülerinin iniş yeri oluyor. Plaj içerisinde su sporları yapabileceğiniz işletmeler bulunuyor. Bütün senenin stresini ve yorgunluğunu bu güzel plajda atabilir, su sporlarından ve eğlenceli imkanlarından faydalanabilirsiniz. Oteller bölgesine yakın olan Belcekız Plajı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur.

Kelebekler Vadisi

kelebekler vadisi

Ölüdeniz sınırları içerisinde eşsiz güzelliğe sahip noktalardandır. Muğla’ya yolunuz düştüyse Kelebekler Vadisi’nin büyüleyici güzelliğini mutlaka görün deriz. Manzaranın ve suyun güzelliği sizi kendine hayran bırakacaktır. Doğal sit alanı olan bölgeye karadan ulaşmak mümkün değildir. Manzarasını görmek için araç ile kayalıklara gidebilir, yukarıdan bölgeyi görebilirsiniz. Oldukça yüksek ve tehlikeli olduğu için çok dikkat etmeniz gerekir. Manzaraya bakabilirsiniz ancak vadi içerisinde yer aldığı için plaja inemezsiniz. Sahil kıyısına sadece deniz yoluyla ulaşım sağlanır. Ölüdeniz merkezinden kalkan tekne ve turlarla gün boyu ulaşım sağlayabilirsiniz. Vadi içerisinde kamp yapabilir, berrak suyunun keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kıdrak Plajı

kidrak plaji

Fethiye Ölüdeniz plajına 2 kilometre mesafede bulunan Kıdrak Plajı sakinliğiyle tercih edilen yerlerden biridir. Kıdrak Tabiat Parkı içerisinde yer alan plaj berrak suyu ve temiz kumsalıyla güzel noktalardandır. Sahili kumsal, deniz tabanı taşlıktır. Plajda denize girerken önlem olarak deniz ayakkabısı kullanılabilir. Deniz dalgalı ve derin olduğu için çocuklu ailelere önerilmez. İyi derecede yüzme bilmeyenlerin girmesi tehlikelidir. Dalgalı olduğu için kumsal sakindir. Geniş kumsalında kamp yapabilir, şezlonglarda güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kabak Plajı

kabak plaji

Ölüdeniz plajına yakın konumda bulunan Kabak Plajı Ölüdeniz Merkez’den 18 kilometre mesafede yer alıyor. Özel araç ile ulaşım sağlayabileceğiniz plaj merkezdeki plajlara göre daha tenha oluyor. 15 dakikalık kısa bir yolculuktan sonra Kabak Plajı’na ulaşabilirsiniz. Plaj gibi deniz de berrak ve sakindir. Ölüdeniz denize girilecek yerler arasında derin olmadığı için tercih edilebilir. Kalabalıktan hoşlanmayanlar için Kabak Plajı doğru adrestir. Çok geniş bir plaj olmasa da kalabalık olmadığı için sorun olmuyor. Sessizliğin keyfini çıkarmak isteyenler genelde merkez plaj yerine bu tarz yerleri tercih ediyor.

Kuleli Plajı

kuleli plaji

Ölüdeniz plajı kategorisindeki Kuleli, Keçiler tarafında yer alan plajdır. Çevresi ağaçlık olan plajda masmavi suların keyfini çıkarabilirsiniz. Plaj çakıl ve taştır ancak denizi berraktır. Plajda ve deniz içerisinde deniz ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Denizi gittikçe derinleşmeyen sığ yapıdadır. Derin olmadığı için çocuklu aileler için de uygundur. Yüzmeyi bilmiyorsanız bile Kuleli Plajında rahatça denize girebilirsiniz. Plaja girişler ücretsizdir ancak plaj içerisinde otopark, şezlong ve şemsiye hizmetleri için ücret ödemeniz gerekir.

Katrancı Plajı

katranci plaji

Fethiye Ölüdeniz sahiline yakın mesafede bulunan Katrancı Plajı denize girilecek yerler arasında tercih edilen plajlardandır. Fethiye merkezinden 15 kilometrelik mesafede yer alır. Sadece yüzmek için değil kamp yapmak için de tercih edilir. Kamping alanı olan Katrancı Plajında her gün macera sever kampçılar çadırlarda konaklamaktadır. Denizi kumluk, sığ ve dalgasızdır. Fethiye’nin dalgalı plajlarına göre oldukça sakin olduğu için ilgi görür. Plaj içerisinde yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur. Şezlong, şemsiye ve otopark ücretlidir. Yemyeşil ağaçların ve masmavi denizin arasında kalan Katrancı Plajı muhteşem doğasıyla kendine hayran bırakacaktır.

Günlüklü Plajı

gunluklu plaji

Çam ağaçları içerisinde yer alan Günlüklü Plajı Fethiye Ölüdeniz plajına oranla çok sakindir. Fethiye denize girilecek yerler arasında sakin ortam arayanların tercih edebileceği bir rotadır. İçerisinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok işletme bulunur. Özel araç veya minibüslerle merkezden kolayca ulaşım sağlanabilir. Dilerseniz Ölüdeniz merkezli olarak kalkan tekne turlarıyla da bu plaja uğrayabilirsiniz. Doğayla iç içe olacağınız Günlüklü Plajı, Fethiye’nin sakin ve huzur dolu noktalarından biridir. Masmavi suyun, tertemiz kumsalın ve doğanın tadını bu plajda çıkarabilirsiniz.

Karaot Plajı

Karaot Plaji

Doğal sit alanları içerisinde yer alan Karaot Plajı kendi doğasını korumaya devam ediyor. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan Fethiye’de Karaot Plajı görmeye değer güzelliklerdendir. Buradaki masmavi sularda caretta caretta kaplumbağalarını görmek mümkündür. Kaplumbağaların doğal yaşam alanı olan Karaot Plajı hem denize girmek hem de doğayla iç içe olmak için uygundur. Denizi sığ olduğu için yüzme bilmeyenler rahatça girebilir. Plaja girişler ücretsiz, içerisinde şezlong ve şemsiye kiralamak ücretlidir. İçerisinde ücretli otopark hizmeti de mevcuttur.

İnlice Plajı

İnlice plaji

Fethiye’nin Göcek ilçesine yakın mesafede bulunan İnlice Plajı görmeye değer güzelliklerden biridir. Ölüdeniz plajını keşfettiyseniz yakınlarındaki bu plajları da gezmeye başlayabilirsiniz. Denizi ve yeşiliyle ön plana çıkan İnlice Plajı doğallığını korumaya devam ediyor. Denizi sığ ve sakin, plajı kumluk ve geniştir. Plaj içerisinde farklı aktivitelerden yararlanabilir, ihtiyacınız olan hizmetleri bulabilirsiniz. Yeme içme, kabin ve lavabo ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler mevcuttur. İnlice Plajı’na yolunuz düştüyse Göcek gezilecek yerlerini de keşfedebilirsiniz.

Help Plajı

help plaji

Özel plajlardan olan Help Plajı’na girişler ücretlidir. Ölüdeniz sahili içerisinde Help Beach adıyla hizmet veren plajda her türlü imkanı bulabilirsiniz. Fethiye Merkez içerisinde tercih edilen özel plajlardandır. Küçük Boncuklu konumunda yer alan Help Plajına merkezden ulaşım rahatça sağlanabilir. Yemyeşil ağaçların içerisinde yer alan plajda tertemiz suyun keyfini çıkarırken müzik, eğlence ve yemekler sizi bekliyor olacak. Eğlencenin ve denizin tadı Help Plajında bir başka güzeldir.

The Bay

the bay

İnlice’de bulunan The Bay Fethiye özel plajları içerisinde ilgi gören yerlerden biridir. Göcek yakınlarında bulunan The Bay plajına özel aracınızla veya tekne turlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeşilin içerisinde mavinin en güzel tonlarını barındıran plaj denize girmek için muazzam noktalardan biridir. Sakin plajı, kumsalı ve berrak suyuyla özel plajlar içerisinde öne çıkar. Denizi derin değildir, yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler rahatlıkla tercih edebilir. İçerisinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok işletme bulunur. Eğlence, deniz, kumsal ve The Bay plajında sizleri bekliyor.

Çalış Plajı

calis-plaji

Fethiye merkezinin uğrak noktalarından Çalış Plajı, Ölüdeniz sahiline yarım saat uzaklıktadır. İçerisinde eğlence mekanları, kafe, restoran ve otel gibi birçok işletme bulunur. Fethiye’nin bilinen plajlarından olan Çalış Plajı’nda keyifli zaman geçirebilir, manzaranın ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Deniz tabanı taşlık olduğu için deniz ayakkabısıyla girebilirsiniz. Plaja girişler ücretsizdir, plaj içerisinde şezlong ve şemsiye ücretlidir. Ucuz villa kiralama imkanından faydalanarak eşsiz güzellikteki yerlerde konaklama yapabilirsiniz.

Patara Plajı

patara plaji

Antalya sınırları içerisinde yer alan Patara Plajı, Ölüdeniz sahiline 2 saatlik mesafededir. Ölüdeniz plajları gibi ülkemizin en ilgi gören plajlarındandır. Muhteşem kumsalı ve tertemiz deniziyle hem yerli hem de yabancı turistlerin yıl boyunca uğraş noktasıdır. Kilometrelerce uzunluktaki altın renkli kumlarında güneşin tadını çıkarabilir, turkuaz renkli sularında denize girebilirsiniz. Patara plajına girişler ücretsiz, içerisindeki şezlong ve şemsiyeler ücretlidir. Yalnızca sahilinde değil kum tepelerinde de plajın tadını çıkarabilirsiniz.

BUNU PAYLAŞ
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Favorilerim

XMüşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Elektrik Ücreti0
  • Temizlik Ücreti0
  • Toplam0
  • Ön Ödeme0
  • Girişte Nakit Ödenecek0
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış