Tatil Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Tatil Yapmanın Faydaları Nelerdir? - BirebirvillaTatil Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Tatil Yapmanın Faydaları Neler?

Selam bugün sizlerle beraber ilginç ve sıklıkla değinilmeyen bir konuyu ele alacağız. Tatil yapmanın faydaları nelerdir sorusunun cevabını gelin hep birlikte bulmaya çalışalım. İsterseniz lafı fazla uzatmadan hemen konuya girelim. Tatil bir önceki yazılarımızda olduğu gibi oldukça gerekli bir eylemdir. Tatil dediğimizde insanın aklına böyle güzel anılar gelmeli, insanın içinde tabiri doğruysa kelebekler uçuşmalı. Yukarıda bahsettiğim gibi bir çok insan tatil hakkında bir sürü tüyo ipucu vermekte ama pek değinmedikleri bir soru var bu soru “Tatil Yapmanın Faydaları Neler? “ sorusudur. Tabi şimdi hepimizin aklına bazı cevaplar maddeler halinde sıralanmaya başlamıştır. Örneğin “Tatil yapmak insanı rahatlatır, gezmesini ve yeni şeyler deneyimlemesini sağlar” gibi maddeler. İstediğiniz kadar bu maddeleri çoğaltabilirsiniz. Tatil yapmanın faydaları yani o sıralamış olduğunuz maddeler tatil yaptığınız yere göre değişir isterseniz hemen bir örnek ile kısaca kafanızda bir şema oluşturmanıza yardımcı olayım. Örneğin siz tatilinizi Karadenizde yapıyorsunuz uzak sessiz insanlardan ırak izole bir ortam düşünün orda kaldığınız için o maddeleri arasına kafa dinleme rahatlama gibi şeyler yazabilirsiniz. Şimdi de şöyle düşünün Antalya’da bulunan güzel bir villada parti yaparak club’a giderek geçirdiniz bu sefer maddeniz eğlenme veya daha farklı şekillerde değişikliğe uğrayacak. Bu örnekleri size vermemin amacı o sorunun yanıtının kişiden kişiye değiştiğini fakat ana çerçevede ortak olan maddelerin bulunduğuydu.

 

“Tatil Yapmanın Faydaları Neler?” İşte Yanıtı!

Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney’in araştırmaları sonucu bizler vermiş olduğu tatil yapmanın faydaları ne sorusunun 13 maddelik yanıtı!

1. Stresten Uzaklaştırır.

2. Monotonluktan Kurtarır.

3. Yeni Şeyler Tatmamızı Sağlar.

4. Bizi Dışarı Çıkartır.

5. Sosyal Aktiviteleri Arttırır.

6. Yeni İnsanlar Tanımamıza Olanak Sağlar.

7. Yeni Deneyimler Sağlar.

8. Yeni Yerler Keşif Ederiz.

9. Eğlenmemize Fırsat Sağlar.

10. Yeni iş döneminde dayanıklı ve zinde olmanızı sağlar.

11. İç dünyamızı zenginleştirir

12. Beynimiz için bir detoks fırsatı oluşturur.

13. Dinlenmeye yardımcı olur.

Yukarıda tatil yapmanın faydaları ile ilgili 13 maddelik bir yanıt vermiş olduk. Aslında genel çerçeveye baktığımızda tatilyapmanın ne kadar faydalı bir etkinli olduğunuz hepimiz biliyoruz. Kimimiz tatil yapmayı eğlenme kafa dağıtmak için gerçekleştirir kimimiz tatil yapmayı sakin bir şekikde insanlardan uzak kafa dinleme için gerçekleştirir. İş hayatında daha etkinli olmak için yeniden şarj olmak ve kendimize vakit ayırmamız gerekmekte. Bir çok insan tatile bu yüzden gitmektedir. Bugün sizlerle beraber “Tatil Yapmanın Faydaları Neler?” sorusunun yanıtının bulmaya çalıştık tatil yapmayı planlayanlar veya kafasında soru işaretleri olanlar için güzel bir yazıydı umarım beğenmişsinizdir. Diğer yayınlarımıza bakmayı unutmayın lütfen.

BUNU PAYLAŞ
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Favorilerim

XMüşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Elektrik Ücreti0
  • Temizlik Ücreti0
  • Toplam0
  • Ön Ödeme0
  • Girişte Nakit Ödenecek0
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış