Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Tatile Giderken Yanımıza Neler Almalıyız?

Tatile çıkmadan en az 3 gün önceden valizinizi hazırlamaya başlarsanız iyi olur. Çünkü son gün telaş olacağından bazı özel eşyalarınızı unutmanız söz konusu olabilir. Valizinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlar;

1.Hangi bölgede tatil yapacaksanız o bölgeyle ilgili tam bir bilgiye sahip olmalısınız. Çünkü yanınıza alacağınız eşyalarda bu çok önemli bir faktördür. Bölgenin hava şartları, gezilip görülecek yerlerde ihtiyaç duyulan ekstra eşyalar, Villa/Apart'ın konumu doğa içindemi yoksa şehir merkezine yakın mı bu gibi unsurlar valiz hazırlamanızda önemli bi husustur.

2.Tatile gitmek için hangi vasıtayı kullanacaksınız.Tatile gideceğiniz bölgedeki Villa/Apart'a özel aracınızla mı,Uçakla mı yada otobüsle mi gideceğinizde yanınıza almayı planladığınız eşyaların boyutunu ve özelliğinide belirlemede büyük rol oynar. Birçok tatilci kendi özel aracını kullandığından dolayı gereğinden fazla eşya almayı tercih ediyor çünkü gittiği bölgede neyle karşılaşacağını bilmediği için böyle bir düşünce içine giriyor.

Favorilerim

Favoriler (0)