Cennet Koyu Plajı Nerededir?

Cennet Koyu Plajı Nerede? | BirebirvillaCennet Koyu Plajı Nerededir?
Masmavi denizi ve tertemiz kumsallarıyla ön plana çıkan Cennet Koyu plajı doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyülüyor. Mavi ve yeşilin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan bölgede keyifli bir yaz tatili sizleri bekliyor. İsmini benzersiz güzelliğinden alan koy denize girmek için uygun noktalardan biridir. Burada denizin, kumun, güneşin ve tatilin keyfi ayrı güzel olacaktır. Sıcak iklimiyle her mevsim havası ılımandır. Cennet Koyu’nun nerede olduğu yaz tatilcilerinin merak ettiği sorulardandır. Plan yapanlar nerede, nasıl gidilir, neler yapılır gibi soruları araştırarak keyifli bir tatil planlamaktadır. Cennet Koyu ile ilgili merak edilenlere birlikte göz atalım. Ülkemizin gözde plajlarından olan bu yeri keşfederek siz de gezi rotanıza ekleyebilirsiniz. Sadece plajı ve deniziyle değil gezilecek yerleri ve görmeye değer doğal güzellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Cennet Koyu Plajı Nerede?

Cennet Koyu Ege Bölgesi’nde Muğlailinin Dalaman ilçesinde yer alır. Haritaya baktığımızda Yarımadası’nın kuzeybatısında, Ege Denizi’nin ise güney kısmında bulunur. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Muğla ilimizin güzelliklerinden biri de Cennet Koyu’dur. Muğla gezilecek yerleri içerisinde görmeye değer noktalardandır. Gezi rotanıza Dalaman’ı eklediyseniz Cennet Koyu’nu ziyaret edebilir, burada denizin tadını çıkarabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bölgede yaz sezonu her daim yoğundur. Cennet Plajı girişleri, özellikleri ve gezilecek yerlerine yazımızın devamında birlikte göz atalım.

Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu plajına giriş yapmak için farklı şehirlerden ulaşım sağlayacaksanız havayolunu kullanabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden buraya direkt uçuşlar mevcuttur. Dalaman havalimanına direkt olarak ulaşım sağladığınızda koya ulaşmanız çok kolay olacaktır. Muğlailinde ise Datça gibi ilçelerden buraya minibüslerle ulaşım sağlamak mümkündür. 

Cennet Koyu Plajı Özellikleri

cennet koyu plajı özellikleri

Muğla Dalaman ilçesindeki Cennet Koyu özellikleri ve güzellikleriyle dikkat çeken yerlerden biridir. Her köşesi ayrı güzel olan Muğla’da vakit geçirmek isteyenler buraya uğrayabilir ve doğanın güzelliklerini keşfedebilir.
- Denizi temiz, berrak ve dalgasızdır. Deniz suyu sıcaklığı ılık olduğu için kolaylıkla girilebilir. 
- Denizin maviliğinin yanı sıra ormanların yeşilliği de içinizi ferahlatır. Sadece denizleriyle değil ormanlarıyla da dikkat çeker.
- Sığ olduğu için herkes denize rahatlıkla girebilir. Yüzme bilmeyenler, çocuklar ve aileler için de uygundur.
- Ülkemizdeki mavi bayraklı plajlardan biridir. Deniz suyu, suyun kalitesi, sıcaklığı, plajı gibi özellikler göz önüne alınarak mavi bayraklı olmaya uygun görülmüştür.
- Plajda kamp yapmak mümkündür. Doğada kamp yapmayı sevenler burada kamplarını kurarak konaklama yapabilir.
- Koya araç ile ulaşım sağlanabilecek yakın bölgelerde konaklama fırsatı bulmak mümkündür.
- Cennet koyu denizi ve plajları dışında çevresindeki gezilecek yerleri de görmeye değerdir. Buraya yolunuz düştüyse farklı rotaları keşfetmek mümkündür.
- Yolu düşenler burada meşhur yemekleri deneyebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilir.
- Cennet koyu plajı girişleri ücretsizdir. Cennet koyu plajı girişi sırasında sadece otopark ücretlidir.

Cennet Koyu Plajı Giriş Ücreti

Cennet Koyu plajı giriş ücreti gitmek isteyenlerin merak ettiği konulardan biridir. Koy hakkında bilinen yanlışların başında girişlerin ücretli sanılması gelir. Cennet Koyu plajı girişleri ücretsizdir. Koya giriş yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece aracınızı koyun kendi otoparkına park ederseniz otopark ücreti ödersiniz. Bunun dışında sizden ücret talep edilmez. Otopark ücreti ödemek istemiyorsanız da aracınızı farklı bir yere park ederek koya yürüyebilirsiniz. Keyifli bir doğa yürüyüşü rotasına sahip olan koyda yürürken doğal güzelliklerini keşfedeceksiniz. 

Cennet Koyu Yeme İçme

Koyda yeme içme imkanları fazlasıyla vardır. Çeşitli yeme içme imkanlarından faydalanabileceğiniz koyda birçok restoran ve kafe bulunur. Burada ihtiyaçlarınızı giderebilir, lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ege yöresine ait yöresel lezzetleri tatmak için de Cennet Koyu iyi bir adrestir. Deniz kenarı olan bölgede deniz mahsulleri meşhurdur. Taze deniz ürünlerinin en lezzetli halini burada bulabilirsiniz. Bunun dışında Ege yöresine ait zeytinyağlıları da burada tadabilirsiniz.

Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cennet Koyu plajı girişleri ücretsizdir. Halk plajı olarak bilinen koyda sadece araçla geldiyseniz otopark parası ödemeniz gerekir. Bunun dışında koya giriş yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Aracınızı farklı bir yere park edip yürüyerek de koya inebilirsiniz. Koy boyunca denizin tadını çıkarabileceğiniz farklı plajlar mevcuttur. Keyfinize göre ister sakin yerleri, isterseniz kalabalık yerleri tercih edebilirsiniz. Koylarda kamp yapılabilir, su sporlarından faydalanılabilir. Koylarda tuvalet ve duş gibi imkanların olmaması gitmeden önce bilinmesi gerekenlerdendir. 
Tarihi MÖ 3 bin yıllarına kadar dayanan koy, tarihi güzelliklere ve antik kentlere de ev sahipliği yapmaktadır. Burada sadece tatil değil kültürel gezi fırsatı da sizleri bekliyor. Yaz sezonunu oldukça yoğun ve kalabalık geçirmektedir.

Cennet Koyu’nda Neler Yapılır?

Koyda yapılacak aktivitelerin başında denizin keyfini sürmek gelir. Turkuaz renkli temiz suları ve plajıyla yaz tatilinde denizin tadını çıkarabileceğiniz yerlerden biridir. Burada güneşlenebilir, denize girebilir, yeme içme imkanlarından faydalanabilir veya su sporları yapabilirsiniz. Suyun berrak ve tertemiz olması dalış sporu yapanlar için avantajdır. Burada dalış yaparak su altının eşsiz güzelliğini keşfedebilirsiniz. Bunun dışında yakın çevresindeki gezilecek yerlerini ve farklı plajlarını da keşfedebilirsiniz. Muğla gezilecek yerleri ve doğal güzellikleriyle ülkemizin ilgi gören yerlerinden biridir. Vaktiniz kalırsa keşfetmeye değer birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Muğla’yı gezebilir, yakın çevredeki farklı yerleri de keşfedebilirsiniz. 

Cennet Koyu Plajları Nelerdir?

Cennet Koyu plajına giriş yaptıktan sonra burada farklı plaj seçenekleri mevcuttur. Hepsi birbirinden güzel olan koylar görmeye değerdir. Temiz sahili ve masmavi deniziyle bilinen koylar arasında Kargı Koyu Plajı, Kızılbük Plajı, İnceburun Plajı ve Domuz Çukuru Plajı gelir. Bu plajlarda denize girebilir, yeme içme imkanlarından faydalanabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, kamp kurup konaklama yapabilir ve su sporlarından faydalanabilirsiniz. Yeşil ve mavinin güzel tonlarını barındıran plajlar kampçılar için de keyifli adreslerdendir.

Cennet Koyu’nda Yapılacak Aktiviteler

Cennet Koyu’na yolunuz düştüyse yapılacak aktivitelerin başında turkuaz renkli denizinin ve altın renkli kumsalının tadını çıkarmak gerekir. Burada masmavi denizin güzelliği ve tertemiz kumsalları denize girmek isteyenler için doğru noktadır. Koyda denize girebilir, su sporları yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, çevresindeki görmeye değer yerleri keşfedebilir, günübirlik tekne turlarıyla farklı koyları gezebilir ve belirli dönemlerde gerçekleşen festivallere katılıp eğlenebilirsiniz. Yapılacak aktiviteler ve gezilecek yerleriyle burada tatiliniz dolu geçecektir.

Cennet Koyu’nda Gezilecek Yerler

Cennet Koyu gezilecek yerleri ziyaret etmeye değer sebeplerden biridir. Sadece denizi ve kumsalıyla değil tarihi ve doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Buraya yolunuz düştüyse yakınlarındaki yerleri gezebilir, yeşilin ve mavinin güzel tonlarına eşlik edebilirsiniz. Bölgede tarihi dokulardan Knidos Antik Kenti, doğal güzelliklerden Palamutbükü, görmeye değer Mesudiye ve Datça Merkez’i gezebilirsiniz. Dalaman küçük bir tatil ilçesi olsa da doğal güzellikleriyle eşsiz zamanlar yaşatacaktır. Gezilecek yerlerini keşfederken rahat konaklama yapabilmeniz çok önemlidir. Birçok konaklama imkanı bulunmasına rağmen oldukça yoğun olan bölgede gitmeden önce yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin.
BUNU PAYLAŞ
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Favorilerim

XMüşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Elektrik Ücreti0
  • Temizlik Ücreti0
  • Toplam0
  • Ön Ödeme0
  • Girişte Nakit Ödenecek0
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış