Coronavirüs Deniz Ve Havuzdan Bulaşır mı?

Coronavirüs Havuz ve Denizden Bulaşır mı?Coronavirüs Deniz Ve Havuzdan Bulaşır mı?

Ülkemizde 2020 mart ayı itibari ile baş gösteren virüs salgını ile coronavirüs deniz ve havuzdan bulaşır mı sorusu tüm tatilcilerin aklında. Bu sorunun asıl kaynağı yaz döneminin yaklaşması ve herkesin artık tatil yapmak istemesi. Hepimiz tüm yıl boyunca zor dönemlerden geçtik ve artık tatil yapmak istiyoruz. Peki, hastalık gerçekten deniz ve havuzdan bulaşır mı?

Tatil denilince hepimizin aklına denize girmek ve havuz keyfi yapmak geliyor. Ancak bu sene yaşadığımız pandemi sebebiyle tatil yapmaya dahi korkar olduk. Akıllarda deniz ve havuz gibi sosyal mesafenin korunmasının sorun olabileceği yerlerde hastalığın bulaş olması durumu ile bir korku var.

Pek çoğumuz sosyal mesafesini ayarlayarak ve temizliğine dikkat ederek hastalıkla kişisel mücadelesini verdi. Ülkemiz artık düşüş trendine de girdi. Artık havaların ısınması ile de tatil zamanının yaklaştığı aşikâr. Hepimizin aklındaki sorulardan biriside coronavirüs deniz ve havuzdan bulaşır mı sorusudur. Çünkü artık hemen hemen hepimiz tatil planlarını yapmaya başladık. Gelin bu sorunun cevabını bulalım.

Coronavirüs Deniz Ve Havuzdan Bulaşır Mı?

Coronavirüs yayılım olarak tanecikler şeklinde havadan yayılan bir virüstür. Dolayısı ile taneciklerin yere düşmesi sonucu hayatta kalması pek mümkün değildir. Tatil yerlerinde sıklıkla kullanılan deniz ve havuz ile alakalı ise ülkemizin Bilim Kurulu üyesi sayın Prof. Dr. Ateş Kara coronavirüs’ün deniz ve havuzdan bulaşmasının mümkün olmadığını ve böyle bir şeyi beklemediklerini, bu yönde hiçbir verinin de olmadığını belirtmiştir. Bu sayede tatile gidecek herkesin rahatlaması sağlanmıştır.

Havuzlar sıklıkla temizlenen, her gece klorlu su ile suyu dezenfekte edilen kullanım alanlarıdır. Denizler ise akıntı ve dalgaların sayesinde asla sabit ve bekleyen su konumunda değildir. Dolayısı ile coronavirüs deniz ve havuzdan bulaşır mı sorusunun cevabına kesin olarak bulaşmaz şeklinde cevap verebiliriz.

Tatilcilerin aklındaki en büyük sorunun cevabını sayın Ateş hoca net bir şekilde vermişken sizlere düşen yeni normal içerisinde uygun şekilde tatil yapmak ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek aklınızda soru işaretleri kalmadan tüm yılın stresini ve yorgunluğunu steril ortamlarda atmak olacaktır.

Coronavirüs Tatilimizi Etkiler Mi?

Sağlık bakanlığının belirttiği tedbirler, kişisel temizlik ve sürekli maske kullanımı salgının yayılma hızını oldukça düşürmüş ve ülkemizde de salgın artık düşüş seyrine başlamıştır. Bu sayede dönemin yaz olması ile artık tatilciler içleri rahat bir şekilde tatil yapabilir hale gelmiştir.

Kiralık villalardaki havuzların düzenli temizliği ve uygun ailelerin kiralayabilir olması sayesinde hastalığın asla bulaşmayacağını belirtebiliriz. Ayrıca deniz gibi açık alanların güneş alma potansiyenlini ve virüsün ultraviyole ışınlarına dayanıksız olması sebebi ile güneşi gören her mekân virüsün yayılmasının imkânsız olacağı alanlardır. Yine de her bireyin kendi tedbirini alması, kişisel dezenfeksiyonunun sağlaması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek yeni normale ayak uydurması halinde tatil her zamanki gibi keyifle yapılabilir.

Sosyal mesafe kurallarına göre hiç kimse bir diğer kişiye 1 metreden yakın mesafede durmamalı ve 2 dakikadan fazla yüz yüze görüşülmemelidir. Bu durum riski artırmakla beraber hayatını etkileyebilecek durumları da oluşturabilir.

Keyifli Bir Tatil İçin Kiralık Villalar

Coronavirüs’e karşı tatil yapmanın en rahat ve keyifli yolu belki dekiralık villaalternatiflerini denemektir. Sosyal mesafeyi evinizde koruduğunuz gibi villalarda da korumanız mümkün. Çevreden izole yada sosyal mesafeli villalar sayesinde keyifli bir tatile ulaşmanız mümkün. Hem sizin hem de aileniz için en uygun villa seçenekleri için mutlaka firmamızı arayarak tatilinizi planlayın.

BUNU PAYLAŞ
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Favorilerim

XMüşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Elektrik Ücreti0
  • Temizlik Ücreti0
  • Toplam0
  • Ön Ödeme0
  • Girişte Nakit Ödenecek0
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış