Kaş'ta Gezilecek Yerler | BirebirvillaKaş'ta Gezilecek Yerler

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaşgezilecek yerleri ve yapılacak aktiviteleriyle sizlere keyifli bir tatil yaşatacak bölgelerdendir. Ülkemizin güzellikleri arasında Antalya her sene hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görür. Yaz aylarında masmavi denizi ve altın kumsalıyla birçok farklı tatil rotasını içinde barındırır. Birbirinden güzel rotalar içerisinde Kaş gezilecek yerleriyle dikkat çekmektedir. Kaşyeme içme imkanları, yapılacak aktiviteleri ve görmeye değer güzellikleriyle Antalya’nın tatil beldelerinden biridir. Tatil boyunca tadını çıkarabileceğiniz gezi rotalarını ve yapılacak aktiviteleri birlikte keşfedelim.

Kaş’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Kaş gezilecek yerleri doğal güzelliklerden ve tarihi yapılardan oluşur. Masmavi denizi, yemyeşil doğası ve geçmiş medeniyetlere ait tarihi dokusuyla görmeye değer güzelliklere ev sahipliği yapar. Gezilecek yerlerinin yanı sıra Kaş yeme içme mekanlarıyla da manzara eşliğinde keyifli zamanlar geçirmenizi sağlar. Muğla Fethiye ilçesi sınırları içerisindeki Saklıkent Kanyonu Kaş yakınlarında keşfedilmeye değer güzelliklerden biridir. Sadece bölgedeki değil yakınlarındaki yerlerle de gezilecek yerleri çeşitlidir. Kaş yeme içme mekanları, yapılacak aktiviteleri, Saklıkent Kanyonu gibi görmeye değer yerleri yazımızda sizler için anlattık.

Saklıkent Kanyonu

Muğla ili sınırları içerisinde kalan Saklıkent Kanyonu yaz sıcağından bunaldığınızda uğrayabileceğiniz doğa harikası rotalardan biridir. Serin ve soğuk suları sıcak yaz günlerinde bile sizi rahatlatır. Saklıkent Kanyonu Kaş beldesine        85 kilometre mesafededir. Kaş yakınlarında görmeye değer güzelliklerden biridir. Kanyon içerisinde yürüyüş yapabilir, suyun kenarında yeme içme mekanlarında dinlenebilir ve harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu’na gidecekseniz yanınızda suya dayanıklı ayakkabılar götürmeyi unutmayın.

Patara Antik Kenti

Saklıkent Kanyonu’ndan sonra gezi rotamıza Patara ile devam edelim. Tarihi dokular içerisinde Patara Antik Kenti geçmiş medeniyetlerin izlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kaş bölgesinde tarihi ve kültürel bir gezi için antik kente uğrayabilir, kültürel gezinti yapabilirsiniz. Bölgede çölü andıran Patara kum tepelerini gezebilir, tertemiz plajında denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Patara Plajı aynı zamanda caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı yerlerden olduğu için burada ekstra dikkatli olmanız, kuma olabildiğince hassas temas etmeniz gerekir.

Mavi Mağara

Kaş gezilecek yerler içerisinde Mavi Mağara Avrupa’nın ikinci en büyük mağarası olarak bilinir. Blue Gratto ismiyle Avrupa’da da bilinen mağara masmavi denizi ve manzarasıyla görmeye değer güzelliklerdendir. Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolunda bulunan mağaranın suları soğuk ve berraktır. Meis adasından kalkan teknelerle bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür.

Pirha Antik Kenti (Bezirgan)

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan antik kent tarihi dokusuyla görmeye değerdir. Bölgede bulunan antik mezarlar Likyalılar döneminden günümüze ulaşmıştır. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu bölgede geçmiş dönemlere ait birçok tarihi esere ve kaya mezara rastlanmıştır. Kaş gezilecek yerleri içerisinde tarihi dokularını keşfetmek için buraya da uğrayabilirsiniz.

Xanthos Antik Kenti

Görmeye değer kültürel rotalardan biri Xanthos Antik Kenti’dir. Bölgedeki tarihi izlere ve geçmiş dönemlere ait kalıntılara rastlayabileceğiniz antik kentler içerisinde ziyaret etmeye değerdir. Kaş sınırları içerisinde yer alan antik kent Likyalılar döneminden kalmıştır.

Demre Kuş Cenneti

Kaş beldesine yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Demre yine Likyalılardan günümüze ulaşmış tarihi bir yapıdır. Bölge içerisinde tarihi eserlerin sergilendiği müze mevcuttur. Liman kenti olan Demre bölgesini kuşlar ev belirlemiş ve burada barınmaya başlamıştır. Kuş cenneti olarak nitelendirebileceğimiz bölgede farklı türleri görmek mümkündür.

Andrea Doria Koyu

Caretta kaplumbağaların yaşam alanlarından olan Andrea Doria Koyu çevresi yeşilliklerle ve kayalıklarla doludur. Akdeniz foklarının ve kaplumbağaların uğrak noktalarından olduğu için bölgede dikkatli davranmak gerekir. Doğal çevresi ve masmavi sularıyla görmeye değer güzelliklerden biridir.

Myra Antik Kenti

Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Myra, bölgede tarihi dokulara ev sahipliği yapan antik kentlerden biridir. Likya döneminden kalan antik kentte kaya mezarları, tiyatro ve kilise gibi tarihi yapılar bulunur. Likyalılar, Romalılar ve Bizanslara ait tarihi izleri bölgede görmek mümkündür.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş gezilecek yerlerini keşfetmek için buraya otobüsle, uçakla veya özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Uğrak noktalardan biri olduğu için birçok farklı şehirden otobüs ve uçakla kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. Uçakla ulaşım sağlayacaklar Dalaman veya Antalya havalimanlarını kullanabilirler. Kaş içerisinde gezi rotalarını daha rahat keşfedebilmek için özel araç çok daha mantıklıdır. Özel aracınızla Kaş ve çevresini daha rahat gezebilir, farklı rotalara uğrayabilirsiniz.

Kaş’ta Yeme İçme

Kaş yeme içme olarak birbirinden şık restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Burada birbirinden güzel manzaralar eşliğinde şık restoranlarda yemek yiyebilir, gün içerisinde plajlarda yeme içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kaş yeme içme olarak kendine has spesifik tatları bulunmasa da birçok farklı konseptteki restoranlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kaş’ta Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kaş gezilecek yerleri ve yapılacak aktiviteleriyle her sene yaz aylarında turist akınına uğramaktadır. Ülkemizin turizmin başkenti olan Antalya ilimizde görmeye değer güzellikler arasında Kaş en üst sıralarda gelir. Kaş yeme içme imkanları ve yapılacak aktiviteleriyle sizlere unutulmaz bir yaz tatili yaşatacak, keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Saklıkent Kanyonu, Patara Kum tepesi, Letoon Antik Kenti başta olmak üzere Kaş gezilecek yerlerinin ve yapılacak aktivitelerinin tadını çıkarın. Bölgede su sporları yapabilir, dalış ve kano gibi keyifli aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Zengin coğrafyası ve doğal güzellikleriyle burada keyifli zamanlar sizi bekliyor olacak. Yapmadan dönmeyin dediğimiz aktiviteleri sizler için aşağıdaki listeledik.

Carettalar ve Balıklar ile Dalış Yapın

Dalış sporunu seviyorsanız ülkemizde profesyonel dalış yapabileceğiniz en keyifli noktalardan biri Kaş’tır. Tertemiz denizi ve masmavi sularıyla sizlere oldukça keyifli zamanlar yaşatır. Geniş sualtı iklimi sayesinde birçok canlıyla beraber yüzmenin tadını çıkarabilir, zengin sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz.

Kekova’da Batık Simena Antik Kent Üzerinde Kanoya Binin

Geçmişte yaşam alanı olan ancak zamanla sular altında kalmış Kekova bölgesindeki Batık Simena Antik Kenti içerisinde kano yapabilirsiniz. Bölgede kürek çektiğiniz sırada sular altında kalmış olan tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Hem tarihi hem de keyifli bir gezi burada sizi bekliyor.

Kaş Plajlarında Yüzün

Kaş gezilecek yerlerini keşfederken masmavi denizinin keyfini çıkarmayı ihmal etmeyin. Birbirinden güzel plajları ve turkuaz renkli sularıyla yüzmek için ülkemizdeki en temiz plajlardan biridir. Altın renkli kumsallarında güneşin tadını çıkarırken masmavi sularında denizin keyfine varabilirsiniz.

Türkiye’nin En Güzel Köylerinden Olan Kaleköy’e Gidin

Kaş gezilecek yerler arasında deniz yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Kaleköy görmeye değer sakin yerlerden biridir. Likyalılar döneminden kalan köyde birçok farklı medeniyete dair izleri görmek mümkündür. Günümüzde yerli halkın yaşadığı köy çok gelişmemiştir. Yine de tarihi dokusu ve dinlendirici sakinliğiyle keşfetmeye değer keyifli rotalardandır. Uğrarsanız köy içerisindeki kalede manzarayı seyretmeyi unutmayın.

Adrenalini Yüksek Canyoning’i Deneyin

Kaş’ta yapılacak aktiviteler arasında adrenalin sevenler için canyoningi öneririz. Gürül gürül akan suların bulunduğu kanyonlarda doğa yürüyüşleri, yüzme, tırmanma ve atlama gibi aktivitelerin bulunduğu spor teknik ekipmanlar kullanılarak yapılıyor. Giydiğiniz özel kıyafetlerle siz de adrenalin dolu zamanlar yaşayabilirsiniz.

Uzun Çarşıdaki Kral Mezarına Gidin

Turistik çarşılardan olan Uzun Çarşı içerisinde otantik dükkanları gezebilir, sevdiklerinize hediye ve kendinize hatıra alabilirsiniz. Çarşı içerisinde el emeği birçok ürün görmek mümkün oluyor. El işlemesi takılar, halılar, kilimler, oymalar, özel kıyafetler ve sanat eserleri emek kokuyor. Siz de sevdiklerinize ve kendinize buradan anlamlı hediyeler alabilirsiniz.

Tekne Turlarına Katılın

Kaş gezilecek yerleri arasında birbirinden güzel koylarını tekne turlarıyla keşfedebilirsiniz. Günübirlik tekne turları sayesinde masmavi denizini ve altın renkli kumsallarını farklı bölgelerde keşfedebilirsiniz. Kaş merkezli düzenlenen tekne turlarına öncesinden rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Hepsi birbirinden güzel olan koyları bu sayede tek günde keşfedeceksiniz.

Yamaç Paraşütü Yapın

Ülkemizde yamaç paraşütü noktalarından olan Kaş bölgesi adrenalin sevenler için harika bir rotadır. Büyüleyici manzarasıyla paraşüt yaparken kuş bakışı olarak Kaş’ın tadını çıkaracak, adrenalini tüm vücudunuzda hissedeceksiniz. Bölgedeki Kırdavlı Tepesi ve Asas Dağı paraşüt için kullanılan tepelerdir. Eğitimli kişilerle birlikte gerçekleştireceğiniz atlayışta eşsiz bir manzara sizleri bekliyor.

Yanık Dondurma ve Tava Dondurmayı Deneyin

Gezilecek yerlerinden sonra Kaş yeme içme fırsatlarını da değinelim. Kaş yeme içme denince bölgedeki meşhur lezzetler arasında yanık dondurma ve tava dondurmayı mutlaka deneyin deriz. Dondurma pişirilirken bilerek yakıldığı için yediğinizde kendine özel bir karamelize tat bırakıyor. Son dönemlerde tatil beldelerinde trend haline gelen tava dondurma ise seçtiğiniz malzemelerin tavada hızlı şekilde dondurulmasıyla yapılıyor. Kaş’ta gezerken birçok yerde bu dondurma lezzetlerini görmek mümkün oluyor. Siz de bu lezzetlerin tadını çıkarabilir, sıcak Kaş günlerinde dondurma ile serinleyebilirsiniz.

Kaş’ta Villa Kiralama

Kaş gezilecek yerleri kadar konaklama imkanlarıyla da tatil için ilgi gören rotalardandır. Özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Gezi rotalarında olduğu kadar konaklama imkanlarında da birçok çeşit mevcuttur. Kaş’ta villa kiralama imkanlarından faydalanarak siz de sevdiklerinizle özel anlar geçirebilir, kendinize ait villanızda daha rahat bir konaklama yapabilirsiniz. Özel havuzlu, jakuzili veya korunaklı olmak üzere her bütçeye uygun birçok farklı seçenek bulmak mümkündür.

BUNU PAYLAŞ
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Favorilerim

XMüşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Elektrik Ücreti0
  • Temizlik Ücreti0
  • Toplam0
  • Ön Ödeme0
  • Girişte Nakit Ödenecek0
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış