İslami Tatil Ne Demek?

İslami Tatil Ne Demek?

İslami tatil ne demek? Bu soruya ilk cevabımız dinin emir ve yasaklarına göre hayatını şekillendiren insanlar için uygun olan turizm olacaktır. Peki bu konuya daha derin baktığımızda neler öğreneceğiz? 

Tatil yapmak, tüm yılın yorgunluğunu ve stresini atmak herkesin hayalidir. Bunun içinde günümüzde pek çok seçenek bulunmaktadır. Tatil yapmak herkesin ortak hayaliyken tatil için uygun yer seçimi farklılıklar sergilemektedir. Otel ya da pansiyonların sunduğu seçenekler herkes için yeterli olmayabildiği gibi deniz, havuz ve benzer kullanım alanlarında farklı görüşler meydana gelebiliyor. Kimi aileler için havuzların ya da denizlerin kadın-erkek karışık olması bir sakınca yaratmazken, görüşleri farklı bir aile için bu durum sorun teşkil edebiliyor.

Eğer sizler için de dinin emir ve yasaklarına uygun olmayan tarzda tatil fikri kötü geliyor, dini kurallara uygun olarak vakit geçirmek istiyorsanız diyeceklerimize bir göz atmalısınız.

Gözlerden uzak, daha sakin ve muhafazakâr tarzda bir tatil tercih edenler için muhafazakâr tatil konseptine uygun oteller bulunmaktadır. Ancak bu seçeneğe göre kendinizi çok daha özgür hissedebileceğiniz, kendi evinizdeymişçesine rahat davranabileceğiniz kadar konforlu bir başka tatil seçeneği de mevcuttur. Bu seçenek ise muhafazakâr villalardır.

Her mevsim tercih edebileceğiniz bu  muhafazakâr villalar  sizler için daha konforlu, gözden uzak bir tatil geçirme imkânı sunacaktır. Daha çok kalabalık ailelerin tercih ettiği bu villalar geniş odalara sahip ve otellere nispeten ekstra rahatlık sunmakta ve muhafazakâr ailelerin adresi haline gelmekte.

Villa denilince aklımıza gelen havuz, büyük odalar, geniş mutfaklar, geniş banyolar olacaktır. Bu gözümüzde canlanan isteklerimizi karşılamaya muhafazakâr tarzda ki villalar yeterli olacaktır. Sizin rahatınız ve konforunuz düşünülerek dizayn edilmiş olan korunaklı bu villalarda hem tatilinizi özgürce geçirecek hem de ibaretlerinizi rahatlıkla yerine getirebileceksiniz.

Böyle imkânların sunulduğu tatil seçeneğine dar kapsamlı bakılmamalı. Nasıl ki tatil kavramı sadece konaklamayı ifade etmiyor, tarihi yerleri gezmeyi, aktiviteleri, yürüyüşleri ve yüzmeleri simgeliyorsa İslami tatil kavramı da bu hizmetleri sunmakta. İslami değerlere uygun bir tatili tercih edenler için; tarihi camilerin gezilmesi, dini açıdan önemli şahsiyetlerin mezarlarına gidilmesi tatil için en uygun aktivite olarak seçilirken diğer turistler için bu seçimler farklılık gösterebiliyor.

İslami tatil tercihine ilk baktığımızda sürekli duyduğumuz bir kavram gibi gelse de turizm endüstrisinde yeni bir kavram olarak geçmektedir. Helâl tatil, muhafazakâr tarzda tatil gibi farklı kavramlarla da tanımlanabilmektedir.  Yalnızca helâl yiyeceklerin bulunduğu, alkolsüz içeceklerin sunulduğu bir hizmettir. Bu tatil seçimini diğer seçimlerden ayıran özellikleri de yüzme havuzları, spa ve sağlık merkezleri bay ve bayanlar için özel olarak ayrı ayrı tasarlanması, özel aile hizmetleri bulunması, dışarıdan görünmeyecek şekilde tasarlanan plajların bulunması ile beraber çoğu tesislerde İslami değerlere uygun kıyafetlerle aileler tarafından kullanılabilen karma plajların mevcut olmasıdır.

Peki bu İslami tatil tercihi için konaklama ve gezilen yerler Türkiye’de ne durumda?

Turizm endüstrisinde yeni yeni yayılan bu kavram Türkiye’de aktif bir halde ve İslami tatil arayışı içerisinde olanlar için adeta bir cennettir. İslami ve dini değerlere uygun tatil yerleri olan ülkemiz binlerce camii, türbe gibi gezilecek ve görüleceklere yerlere sahiptir. Peki böyle dini güzellikler sunan Türkiye muhafazakâr tatili tercih edenlere konaklama konusunda ne imkanlar sağlıyor? Diğer ülkelerde olduğu gibi muhafazakâr tarzda oteller, İslami değerlere uygun dizayn edilmiş villalar Türkiye’de de mevcuttur. Bu imkanların sunulduğu en önemli yerler arasında Kalkan, Fethiye gibi tatil beldeleri yer almaktadır.

BUNU PAYLAŞ

Favorilerim

WhatsApp
Müşteri Temsilcileri
WHATSAPPWHATSAPP
ARA
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Konaklama Süreniz0 Gün
  • Temizlik Ücreti0.000 ₺
  • Elektrik Ücreti0.000 ₺
  • Ön Ödeme0.000 ₺
  • Girişte Yapılacak0.000 ₺
  • Toplam0.000 ₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış